Zimowy kurs maturalny z chemii w Szczecinie

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w intensywnym szkoleniu przygotowującym do matury z chemii na poziomie rozszerzonym!

Kurs trwał będzie 4 dni, od 15 lutego 2020 roku (sobota) do 18 lutego 2020 roku (wtorek). Zajęcia odbywać się będą codziennie w godzinach 9:00 – 14:30 (z półgodzinną przerwą w trakcie). Nie istnieje możliwość zapisu na pojedyncze lekcje. W przypadku małego zainteresowania zastrzegam sobie prawo do odwołania organizacji kursu, o czym wszyscy chętni zostaną poinformowani z odpowiednim wyprzedzeniem.

Tematy zajęć

 • Chemia nieorganiczna:
  • Stechiometria (mol, masa molowa, objętość molowa, zajęcia typowo praktyczne – króciutki wstęp, a później już tylko rozwiązywanie konkretnych zadań)
  • Stężenia i rozpuszczalność, hydraty (krótki wstęp teoretyczny, a potem rozwiązywanie konkretnych zadań)
  • Systematyka związków nieorganicznych (tlenki, kwasy, wodorotlenki, sole, charakterystyka najważniejszych pierwiastków bloków s, p oraz d – zajęcia w przeważającej mierze teoretyczne)
  • Kinetyka i równowaga chemiczna
  • Reakcje w roztworach wodnych (stała i stopień dysocjacji, liczenie pH, teorie kwasowo-zasadowe, hydroliza, bufory)
 • Chemia organiczna:
  • Węglowodory alifatyczne (alkany, alkeny, alkiny)
  • Węglowodory aromatyczne
  • Alkohole i fenole
  • Aldehydy i ketony
  • Kwasy karboksylowe, estry, tłuszcze

Wszędzie tam, gdzie nie zostało doprecyzowane, stosunek teorii do praktyki będzie wynosił mniej więcej 1:1, a na omówienie każdego z podanych powyżej zagadnień poświęcimy około 2 godziny zegarowe. Ponadto każdy uczestnik otrzyma również komplet materiałów do samodzielnego opracowania tematów, które z racji na ograniczone możliwości czasowe nie zmieściły się w programie czterodniowego kursu (budowa atomu, wiązania chemiczne, redoksy, izomeria optyczna, organiczne związki azotu oraz cukry).

Miejsce zajęć

Dokładny adres zostanie podany do wiadomości uczniów po zakończeniu zapisów wstępnych, czyli na około 2-3 tygodnie przed początkiem kursu, jednak już teraz mogę zapewnić, że zostanie wynajęta sala jak najbliżej centrum miasta (w zeszłym roku była to ul. Celna 1, budynek znajdujący się zaledwie 10 minut na piechotę od Dworca Głównego).

Prowadzący

Mam na imię Grzegorz, jestem studentem szóstego roku medycyny, laureatem piątego miejsca na 60. Olimpiadzie Chemicznej oraz członkiem drużyny reprezentującej Polskę na 46. Międzynarodowej Olimpiadzie Chemicznej w Hanoi. Jednak przede wszystkim jestem wielkim pasjonatem chemii, który w wolnym czasie prowadzi fanpage “Matura z chemii na 100%” oraz bloga www.maturalnychemik.pl i próbuje wszelkimi metodami zainteresować młodzież tym przedmiotem udowadniając, że chemię naprawdę można polubić! Specjalizuję się w przygotowaniach uczniów do matury, jednak korepetycji udzielam również na poziomie akademickim. Posiadam wieloletnie doświadczenie w nauczaniu chemii i dzięki wspólnej pracy wielu moich uczniów studiuje teraz na swoich wymarzonych kierunkach. W zeszłych latach prowadziłem zajęcia grupowe w ramach maturalnego kursu m.in. we Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie oraz Warszawie. Serdecznie zachęcam do zapoznania się z autentycznymi opiniami osób, które miały przyjemność w nich uczestniczyć!

Aby przejść do strony z opiniami kliknij tutaj »

Cennik

 • Opłata za uczestnictwo w całym kursie wynosi 420zł.

Kontakt

Zapisy na kurs przyjmuję mailowo na adres: kursy@maturalnychemik.pl, bądź też za pośrednictwem fanpage’a Matura z chemii na 100%

Wstępne zapisy trwają do 27 stycznia 2020 roku. Wówczas, jeśli uzbiera się wystarczająca liczba chętnych, zarezerwuję odpowiednią salę i poproszę Was o wpłaty zaliczek na poczet wykupionych zajęć, które stanowić będą rezerwację ostateczną. Oczywiście jestem świadomy tego, że nie każdą sytuację można przewidzieć, ale bardzo proszę o przemyślane decyzje dotyczące wstępnych zapisów, aby nie blokować miejsca uczniom, którzy rzeczywiście są zainteresowani udziałem w moich zajęciach.

FAQ

 • Dla kogo przewidziane są Wasze zajęcia?
Odpowiedź

 

 • Czy uczestnicy kursu otrzymają jakieś materiały?
Odpowiedź

 

 • Czy kurs będzie bardziej teoretyczny, czy bardziej praktyczny?
Odpowiedź

 

 • Ile osób będzie uczestniczyć w zajęciach?
Odpowiedź